Dziś chciałam Wam przedstawić wyjątkowego człowieka. Część z Was, która śledzi moje sportowe życie na Instagramie czy Facebooku, w zasadzie już go zna, ale czas żebyście dowiedzieli się o nim coś więcej. A ci z Was, którzy są ze mną od niedawna mają szansę nadrobić 🙂

Damian Bugański– trener, instruktor, youtuber, motywator, przyjaciel.


fot. Damian Bugański

Damiana poznałam wiele lat temu, gdy był jeszcze na początku swojej kariery zawodowej, a ja dopiero rozpoczynałam przygodę ze sportem. Miałam już do czynienia z biegówkami, ale inne formy treningu były mi w zasadzie obce. Nie biegałam, nie chodziłam na siłownię, czasem zdarzało mi się popływać, ale były to sporadyczne sytuacje.

Nie byłam kompletnie zainteresowana poprawą sylwetki. Szukałam sposobu na spędzanie wolnego czasu, odstresować, a także chciałam wzmocnić i usprawnić swoje ciało. Zanim spotkałam Damiana, miałam kontakt z innym trenerem personalnym, przez którego omal nie schowałam pomysłu regularnego ćwiczenia do szafy! Uwierzycie w to? Na szczęście na mojej drodze pojawił się Damian, a sportowe życie nabrało tempa.

moja mała, sportowa historia opisana na stronie www Damiana

W zasadzie od samego początku na  treningach skupialiśmy się  na ogólnej sprawności, sile, wytrzymałości siłowej i koordynacji.  Mieliśmy też bardzo krótki epizod trenowania sylwetkowego, ale po tej przygodzie oboje stwierdziliśmy (albo potwierdziliśmy sobie), że ten kierunek nas nie interesuje.

siła i sprawność były od samego początku motywami przewodnimi naszych treningów
krótki epizod treningów sylwetkowych i występ w konkursie Fitlook, 2015 r

Damian poza tym, że jest trenerem personalnym, jest po prostu pasjonatem aktywnego i zdrowego stylu życia. Przez długi czas zajmował się szkoleniem innych trenerów oraz sportowców. Aktualnie jednak prowadzi szkolenia po prostu dla „normalnych” ludzi, którzy chcą być sprawni, zwinni, zdrowi, a przy tym dobrze wyglądać. Swoją wiedzą dzieli się na prowadzonym przez siebie kanale na Youtube pod nazwą „Człowieku, RUSZ SIĘ!”. Damian jest także autorem 3- miesięcznego programu treningowe Wszechstronne Ciało, który pomaga wypracować piękną sylwetkę, jednocześnie poprawiając sprawność.

Ogromna wiedza, pasja do sportu, ciągły rozwój i niesamowicie wyrozumiałe ( co nie znaczy niewymagające ? ) podejście do podopiecznych to dla mnie największe plusy Damiana. Przez wiele lat wspólnej pracy wyłapał moje atuty i zrobił z nich mocną stronę oraz nauczył pracować nad słabościami, świadomie sobie z nimi radzić. Znosił dzielnie moje humory i umiał sprawić, że w nawet bardzo słaby dzień zrobiłam trening, z którego oboje byliśmy zadowoleni. Na dodatek, w całym tym szalonym, internetowym, fitwariactwie w swojej pracy nadal kieruje się tym co najważniejsze- zdrowiem podopiecznych, sprawnością i sylwetką, która u zdrowej i wysportowanej osoby będzie efektem ubocznym treningów.

W nadchodzących miesiącach na treningach z Damianem będę pracowała nad wytrzymałością siłową i sprawnością, która będzie mi potrzebna, gdy rozpocznie się sezon narciarski. Dodatkowo skupimy się na poprawie mobilności i wzmocnieniu słabszych partii. Treningi z Damian znajdziecie na moim Instagramie w Stories „Trening”

Zaglądnijcie też na stronę Damiana https://czlowiekuruszsie.pl/ oraz jego kanał na Youtube Człowieku, RUSZ SIĘ! Zobaczcie też filmik z moim udziałem, w którym Damian opowiada jak pozbyć się bólu pleców.

koniecznie odwiedź kanał Damiana na Youtube „Człowieku, RUSZ SIĘ!” Znajdziesz tam ten i wiele podobnych filmików, mówiących o tym jak uzyskać zdrowe i sprawne ciało, a jednocześnie dobrze wyglądać 🙂

Z mojej strony to na dziś tyle ? Zmykam na trenio!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.